Witajcie w Anglii pod koniec XIX wieku, we wspaniałej choć zarazem mrocznej i zagadkowej epoce wiktoriańskiej. Mnożą się tajemnicze przestępstwa nad którymi Scotland Yard załamuje bezradnie ręce. Londyn staje się polem kryminalnych rozgrywek i zbrodni mrożących krew w żyłach. Zaniepokojona Królowa Wiktoria uruchamia wszystkie swoje siły do tego by zwalczyć rosnącą przestępczość. Ten mroczny świat zamieszkują wspólnie z ludźmi: demony, które wykorzystując słabość człowieka zawierają kontrakty w zamian za dusze śmiertelników; anioły pragnące oczyścić plugawą ludzkość z grzechów; shinigami zaprowadzające porządek pośród problematycznych dusz, a także piekielnie zwierzęta o nieprzewidywalnej naturze. To wszystko dzieje się już poza wiedzą i poza wzrokiem zwykłych ludzi, jednak ma na ich życie ogromny wpływ. Przetrwanie w tym świecie jest prawdziwym wyzwaniem, które może okazać się przygodą na śmierć i życie.
► Login = imię i nazwisko postaci bądź tylko imię (jeśli nie ma nazwiska).
► Ukazał się nowy The Times.

POSZUKIWANIA
► Albert poszukuje przyrodniej siostry.
► Czarny Szermierz, Afuro Aphrodi Terumi i Zeno Hen poszukują różnych relacji.
► Wasil poszukuje ochotnika do sesji.
► Mark poszukuje przyjaznej duszyczki.

Listopad 1889r.
Deszcz, pochmurne niebo i porywiste wiatry będą towarzyszyć nam niemal codziennie. Temperatura będzie wynosić maksymalnie 7'C w dzień, w nocy zaś 2'C.

Poprzedni temat «» Następny temat
Pub Czarny Młyn
Autor Wiadomość
Ruby Snow

Poziom życia: 100%
Wysłany: 2018-08-06, 21:34   

Ruby przyglądała się z pewnym zmartwieniem tej dziewczynie. Widać było jak na dłoni, że coś ją od środka męczy, a przy tym nie sprawiała wrażenia osoby grzesznej i występnej. Gdyby się taką okazała, anielica miałaby obowiązek ją nawrócić, spełniając w ten sposób swoje zadanie w świecie śmiertelników. Nie mogła przecież dopuścić, żeby ten świat był skażony przez grzech. Każdy wysłannik niebieski powinien dokładać wszelkich starań, żeby oczyścić te rzeczywistość z brudu i plugastwa. Ruby też się starała tego dokonać.
- To musi być dla ciebie coś naprawdę ciężkiego. - odezwała się strapiony wzrok również wbijając w blat stolika, przy którym obie siedziały.
Drzwi otworzyły się i do środka wszedł kolejny gość. Anielica obróciła się w jego stronę, ale mężczyzna ten od razu podszedł do gospodyni coś u niej zamawiając. Widać nie była tam jeszcze potrzebna, chociaż pewnie jej przerwa nie potrwa długo. Późnymi popołudniami albo wieczorami był największy ruch w tym pubie i wtedy w lokalu robiło się jeszcze głośniej niż teraz. Znacznie to odbiegało od spokojnego łona natury, na którym anielica lubiła przebywać.
- Mmm... pracowałam jako pomoc domowa... tak to się chyba nazywa, ale to nie były żadne duże wille. To były takie mniejsze domostwa z samotnymi ludźmi. Pomagałam im sprzątać, trochę się nauczyłam. - wyznała.
Miała już co nieco doświadczenia, ale z pewnością to nie było tego typu doświadczenie, które zaznajomiłoby ją z pracą w dużej posiadłości, gdzie na pewno było więcej obowiązków niż porządkowanie książek i zmiatanie kurzów.

Rita Veller

Lady

Rodzina: rodzina Veller
Znaki szczególne: noszona żałoba
Ekwipunek: nożyk za podwiązką
Wysłany: 2018-08-08, 17:34   
   Multikonta: Arianna

Ta dziewczynka wydawała się jej bardzo uczciwą osobą. Sprawiła wrażenie kogoś delikatnego, wrażliwego i jednocześnie nie mogącego się odnaleźć w społeczeństwie. Może nie do końca rozumiała jak ta rzeczywistość funkcjonuje, może życie nie nauczyło ją jeszcze niektórych rzeczy. Była kimś dobrze wychowanym, co niekoniecznie pasowało do obrazu dziecka z ulicy. Te były nastawione przede wszystkim na przeżycie, przyzwyczajone do drobnych kłamstewek, do kombinowania i radzenia sobie za wszelką cenę gdy chodziło o przetrwanie. A Ruby jakby wprost przeciwnie. Nie zależało jej aż tak na przetrwaniu by dopuszczać się takich oszustw. Czy mogła się mylić kształtując taki obraz tej dziewczynki w swojej głowie? Może za bardzo ją przekoloryzowała, ale czuła, że jest bliska prawdy.
Nie odzywała się chwilę. Obracała powoli w palcach trzymaną szklankę wody, opróżnioną już do połowy. Nie podniosła wzroku na nowego gościa, która zainteresował pracującą tutaj pomoc kuchenną. Najwyraźniej dziewczynka jeszcze ne była potrzebna gospodyni do pomocy. Rita siedziała w milczeniu, jakby coś dokładnie rozważając. Przytknęła palce wolnej dłoni do ust, przeniosła wzrok w bok, ale nie wpatrywała się teraz dokładnie w żaden punkt.
- Wiesz... - zaczęła powoli, aczkolwiek chwile trwało zanim kontynuowała temat pochłonięta przez własne rozważania.- Może mogłabym ci jakoś pomóc. Nie obiecuję stałego zatrudnienia, ale... mogłabyś pomagać służbie u mnie w celu podszkolenia się. O ile ci to odpowiada, bo... - w końcu zwróciła swoje spojrzenie na dziewczynkę.- Właściwie nie wiem czy masz jakieś wymagania.
Nie wiedziała czy dobrze sformułowała swoje myśli, bo nie była pewna czy jej dom będzie w stanie zatrudnić kolejną służącą. Raczej nikt dodatkowy nie był potrzebny, można powiedzieć, że mieli komplet, ale być może ktoś do przyuczenia nie zostanie źle przyjęty. Jej służba była w porządku, raczej nie miała z nią żadnych problemów, więc chyba była to odpowiednia propozycja.

Ruby Snow

Wysłany: 2018-08-10, 20:53   

Anielica była zdziwiona propozycją, która padła ze strony Rity. Jej oczy rozchyliły się szerzej i nawet drgnęła lekko na dźwięk tych słów. Po prostu tyle czasu szukała już jakiegoś zatrudnienia czy w ogóle punktu zaczepienia, że czasem naprawdę traciła nadzieję w to, że jej się uda. Z jednej strony nie ustawała w swych staraniach, z drugiej jednak miała wrażenie, że ludzie nie podchodzą do niej tak otwarcie. Do tej pory albo każdy już miał zorganizowaną służbę albo nie było takiej możliwości, a tu nagle pojawiła się taka propozycja.
- Naprawdę byś mnie chciała? - zaciekawiła się.- Ja... chyba nie mam żadnych wymagań. Nigdy nie miałam, więc trudno mi powiedzieć.
Ta arystokratka wydawała się jej uczciwa i taka prawdomówna. Ruby jakoś nie mogła doszukać się u niej grzechu, chociaż taką bezpośrednią styczność miały po raz pierwszy i może musi upłynąć trochę czasu zanim anielica pozna prawdziwe oblicze Rity. A może ona taka już była.
Anielica poczuła się trochę spłoszona. Mogła zaoferować Ricie swoja pomoc i swoje starania, ale zdawała sobie sprawę, ze ma ona już służbę, a ona pozostanie właściwie tylko dodatkiem do tej służby, który zwyczajnie ma się podszkolić.
- Ja bym bardzo chętnie chciała. - poczuła się trochę skrępowana.- Praca w karczmie nie jest zła, ale nie tego szukam.
W końcu anielską powinnością jest służba ludziom. I oczyszczanie ich z grzechów, ale głównie ich rola było właśnie służenie. Mogło się to wydawać dziwne, bo anioły były dość dumnymi istotami w rzeczywistości, ale musiały przestrzegać swych obowiązków niebiańskich.

Rita Veller

Lady

Rodzina: rodzina Veller
Znaki szczególne: noszona żałoba
Ekwipunek: nożyk za podwiązką
Wysłany: 2018-08-12, 16:48   
   Multikonta: Arianna

Panna Veller nie czuła się tak zupełnie pewnie przedstawiając tą propozycję młodej dziewczynie. Miała świadomość, że nie może zaoferować jej zbyt wiele, może nawet wyjdzie tak, że Ruby będzie musiała pracować za pół darmo, ale nic innego nie mogła jej zaproponować. Jej posiadłość posiadała już komplet służby, nie było żadnych przetasować w tym zakresie, bo raczej służący dobrze się sprawowali, wystarczająco znali już rodzinę, ich zwyczaje i gusta, żeby wpasować się do tej rezydencji. Zapewne ktoś taki jak Rebecca, z którą Rita miała sposobność jakiś czas temu się widzieć często zmieniał pokojówki i kamerdynerów, ale dla panny Veller ważniejsza była stabilność. Ponadto nie traktowała ona służby jako osób gorszej kategorii, byli pomocą domową, która okazywała się nieoceniona w sprawach, z którymi arystokracja sobie nie radziła, a które zapewne były normalnością dla osób nie wywodzących się z bogatych warstw społecznych.
- Tak, ale... nie mogę obiecać zbyt wiele. - wyjawiła, przyglądając się anielicy i szczerze mówiąc nie spodziewała się, że ta oferta wywrze na niej aż takie wrażenie.
Widać, ze dla tej dziewczyny znaczyło to wiele i aż trudno uwierzyć, że przez taki długi czas nie znalazła nikogo, u kogo mogłaby się przyjąć na służbę. Może rzeczywiście więcej było rodzin ze stałymi pracownikami.
Usłyszała jak jakaś kobieta z tyłu w dość dosadnych słowach reaguje na próby poderwania jej ze strony nieco już upojonego alkoholem mężczyzny. Właśnie sobie przypomniała w jakim miejscu się znajduje i że tak naprawdę nie powinno jej tu być. Może nie wzbudziłaby sensacji gdyby zdjęła płaszcz ukazując dobrze skrojoną, ciemną suknię, ale jednak samotna młoda kobieta w takim miejscu jak to mogła być za dużą zachętą dla wielu zamroczonych procentami jegomości.
- Więc... w porządku, tylko obawiam się, że będziesz musiała zrezygnować z pracy w karczmie. - skinęła głową, jeszcze ukradkiem zerkając na ta kłócącą się parę, bądź co bądź dla panienki Veller to też nie było znane towarzystwo i trudno przewidzieć jak dalej będzie przebiegać ta sprzeczka. W razie czego Rita nie chciała znaleźć się zbyt blisko jakiegoś lokalnego zamieszania, wolała unikać potencjalnych zagrożeń, a w takim miejscu jak to o nie zapewne jest łatwo. Ciekawe jak Ruby dawała sobie tutaj rade. Może i nie wykonywała ciężkich prac, ale atmosfera tego miejsca była specyficzna.

Ruby Snow

Wysłany: 2018-08-14, 22:01   

- To nie problem. - odpowiedziała od razu arystokratce.- Nie chcę zbyt wiele, nie interesują mnie rzeczy materialne. - bo właściwie dla aniołów takie luksusy jakie preferowali śmiertelnicy były bez znaczenia.
Niebiańscy przede wszystkim żyli dłużej, a poza tym jaką satysfakcję mieliby czerpać ze złota czy srebra? To były tylko przedmioty, które wykorzystywali ludzie. Niektórzy zupełnie tracili dla nich głowę, ale anielica nie uważała tego za dobre postępowanie. Sama nie dążyła do uzyskania żadnych materialnych korzyści, chociaż jakieś drobne się przydawały na nocleg czy jedzenie, ale poza tym nie widziała sensu w gromadzeniu bogactwa. Anioły powinny skupiać się na innych celach, przecież ich Ojciec na to patrzy.
- Jestem tu tylko dorywczo, gospodyni wie, że może na mnie liczyć kiedy jest większy ruch, ale nie mam tu stałej pracy, więc myślę, że to nie będzie problem. Powiem jej po prostu, że rezygnuję. - Ruby też zauważyła te kłótnię i jej wyraz twarzy szybko się zmienił, teraz wyglądała na bardziej poważną.
Zdecydowanie ten mężczyzna był grzesznikiem. Ruby zacisnęła palce na blacie stolika. Miała ochotę go oczyścić, pozbyć się z niego brudu i niegodziwości. Tacy ludzie stanowili zagrożenie i ich grzech mógł rozprzestrzenić się na innych.
- Grzesznik. - skomentowała cicho, przy mocno zaciśniętych ustach, zupełnie jakby poczuła jakieś obrzydzenie do tego nieznajomego.
Zapamiętała jego twarz. W przyszłości może znów go spotka i wtedy dokona na nim aktu nawrócenia i oczyszczenia.

Odpowiedz do tematu