Witajcie w Anglii pod koniec XIX wieku, we wspaniałej choć zarazem mrocznej i zagadkowej epoce wiktoriańskiej. Mnożą się tajemnicze przestępstwa nad którymi Scotland Yard załamuje bezradnie ręce. Londyn staje się polem kryminalnych rozgrywek i zbrodni mrożących krew w żyłach. Zaniepokojona Królowa Wiktoria uruchamia wszystkie swoje siły do tego by zwalczyć rosnącą przestępczość. Ten mroczny świat zamieszkują wspólnie z ludźmi: demony, które wykorzystując słabość człowieka zawierają kontrakty w zamian za dusze śmiertelników; anioły pragnące oczyścić plugawą ludzkość z grzechów; shinigami zaprowadzające porządek pośród problematycznych dusz, a także piekielnie zwierzęta o nieprzewidywalnej naturze. To wszystko dzieje się już poza wiedzą i poza wzrokiem zwykłych ludzi, jednak ma na ich życie ogromny wpływ. Przetrwanie w tym świecie jest prawdziwym wyzwaniem, które może okazać się przygodą na śmierć i życie.
► Login = imię i nazwisko postaci bądź tylko imię (jeśli nie ma nazwiska).
► Ukazał się nowy The Times.
POSZUKIWANIA
► Albert poszukuje przyrodniej siostry.
► Czarny Szermierz, Afuro Aphrodi Terumi i Zeno Hen poszukują różnych relacji.
► Wasil poszukuje ochotnika do sesji.
► Mark poszukuje przyjaznej duszyczki.

Listopad 1889r.
Deszcz, pochmurne niebo i porywiste wiatry będą towarzyszyć nam niemal codziennie. Temperatura będzie wynosić maksymalnie 7'C w dzień, w nocy zaś 2'C.

Poprzedni temat «» Następny temat
Port
Autor Wiadomość
Annie Marie Leander
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-27, 16:20   

Niezmiernie dziwił ją brak reakcji ludzi, którzy jeszcze przed chwilą tu byli. Nagle, ot co, poznikali, usunęli się z drogi. Nikt nie wyraził jakiegokolwiek sprzeciwu, po prostu, stwierdzili, że tak jest wygodniej, po co się narażać. To, co się właśnie stało, nie mogło wyglądać jak zabawa, mało kto podrywa dwójkę młodych ludzi z miejsca i zarzuca na ramię dla uciechy obu stron. Jednak nie, ludzie woleli udać ślepych i głuchych. Czy oznaczało to, że Ania i jej mały towarzysz mają do czynienia z towarzystwem, z którym lepiej nie zadzierać? Może strach przed nimi paraliżował wszystkich, włącznie z nią? Nigdy jeszcze tak na strach nie zareagowała, zazwyczaj dodawał jej siły, sprawiał, że mogła biec jeszcze dłużej, nawet jeśli nogi zaczynały odmawiać jej posłuszeństwa. Tym jednak razem zwisała, wgapiona w blond chłopca, który wcale nie wyglądał jak jej totalne przeciwieństwo, a tego po takim buntowniku mogła się spodziewać. Sam się nie rzucał, nie kopał, nie gryzł. Może stwierdził, że to mogłoby tylko pogorszyć ich sytuację? Najprawdopodobniej i to też spowodowało, że Anna nie szukała w sobie resztek odwagi. Była to wyjątkowa sytuacja, niezmiernie dla nich niebezpieczna i trzymanie się w tym momencie własnych filozofii życiowych, mogło to życie znacznie ukrócić.
Dopiero po chwili zorientowała się, że niosą ich na statek. Tak tak, mogła się tego na początku domyśleć, ale naprawdę, nie miała do tego głowy. Mimowolnie zerknęła na chłopca, jakby oczekując od niego jakiejś reakcji. Jakiejkolwiek. Zawiodła się jednak i zrezygnowana opuściła głowę, wgapiając się w grunt pod stopami swojego "nosiciela". To, że znajdowali się na statku na tyle ją zajęło, że nawet nie zauważyła kiedy przystanęli. Kompletnie też nie zwracała uwagi na to co mówili, a z zamyślenia wyrwało ją dopiero to, że zaczęli się zniżać. Nie miała siły na wiercenie się, starała się nawet udawać, że kompletnie jej ta sytuacja nie ruszała. Dopiero po zderzeniu z podłogą wydała z siebie zduszony jęk. Podniosła się niezbyt zgrabnie na łokciu, chcąc jakby złapać za ścianę i wstać. Mimo to, udało się jej jedynie o ową ścianę oprzeć, wzrok zaś skierowała w stronę chłopca. Nie odezwała się jednak, czekając na to co sam jej powie. Jeśli w ogóle się odezwie.
 
     
Terence Ephraim Alberione


Rodzina: Czwórka przyrodniego rodzeństwa, za którym nie przepada oraz szajka złodzei, której się trzyma z wygody. No i oczywiście Anka.
Wiek: 14 lat.
Znaki szczególne: Heterochromia. Prawe oko ciemnozielone, lewe jasnoniebieskie.
Ekwipunek: Niewielka torba z różnościami, bo nigdy nie wiadomo co się kiedy może przydać oraz mały nóż przytroczony do pasa.
Kontrakt z: Svertigu, czy byłbyś tak uprzejmy i przestał zachowywać sie jak totalny błazen? Charlotte, nalejże tej whiskey, w takich warunkach nie da się pracować na trzeźwo.
Poziom życia: 100%
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 38
Skąd: Znikąd
Wysłany: 2015-11-01, 19:41   
   Multikonta: Behemot


Nie rzucał się, nie kopał, nie gryzł - bo i po co? Bycie „workiem kartofli” wydawało mu się najrozsądniejsze w tym momencie. On również zauważył, że ludzie tajemniczo poznikali w portowych budynkach, albo zupełnie nie zauważali tego co się dzieje. Wobec takiej znieczulicy, której szczerze mówiąc niespecjalnie się dziwił bo sam często takową reprezentował, nie widział sensu marnowania energii na próbę uwolnienia się, która skazana była na porażkę. Jedyne co się mogło wydarzyć to porządne poturbowanie przez tych całkiem silnych mężczyzn, a to naprawdę nie była opcja, którą mógł wybrać. Sam nie mógł sobie teraz pomóc i nie mógł też liczyć na nikogo innego. Trwał więc przy swojej minie absolutnego oburzenia, że ktoś ośmielił się go nieść bez jego zgody i obserwował pilnie opryszków. W końcu może uda mu się przyuważyć jakieś ich słabości i je potem wykorzystać. Trochę się co prawda wiercił, żeby przypadkiem nie pomyśleli, że faktycznie niosą worek kartofli. Poza dumą, która nie pozwalała mu się upodobnić do zwykłych ziemniaków powodem była jeszcze zwykła zapobiegawczość: niech go wezmą za zwykłego chłopca, takim mniej się przyglądają niż chłopcom dziwnym, którzy to nie próbują się wyrywać wcale.
Nie zdziwiło go specjalnie wnoszenie na pokład statku, choć nie bardzo mu się to podobało. Ze statku trudniej uciec, szczególnie gdy nie umie się pływać, a przynajmniej nie za dobrze. Starał się dobrze zapamiętać to, co widział, żeby móc to potem jakoś wykorzystać: układ statku, rozmieszczenie ludzi. Co prawda marynarze mogli się przemieszczać, ale to gdzie kto stał dawało mu niejakie wyobrażenie kto kim jest i gdzie się go można spodziewać później.
Mimowolnie skrzywił się, kiedy otworzono klapę, bo doprawdy nie lubił ciemności.
- Sam sobie skacz, jeśliś taki mądry… - mruknął tak, że nawet mężczyzna, który go niósł miał słabe szanse na zrozumienie co chłopiec powiedział. Terence nie spodziewał się oczywiście królewskiego traktowania ze strony ludzi, którzy już i tak w dość sporym stopniu uwłaczali jego godności, niemniej znoszenie pod pokład w stronę absolutnej ciemności i smrodu uznał za pogwałcenie do reszty odrobiny kultury przestępczej i nie omieszkał tego okazać nieco energiczniejszym wierceniem się. Wiedział, że poza sińcami niewiele to da, ale dał już rzezimieszkom za dużo satysfakcji z niesienia go dokąd im się żywnie podoba, żeby teraz choć w małym stopniu nie utrudnić odstawienia go gdzie im się żywnie podoba.
Już w kolejnej chwili był pod pokładem, wrzucony, sponiewierany i diablo wściekły. Zazgrzytał zębami i to była chyba jedyna oznaka stanu jego ducha, poza tym wydawał się być obojętny na wszelkie wydarzenia, jakby miał w nosie co z nim dalej zrobią. I gdy tylko minął pierwszy szok po zderzeniu usłyszał zduszone jęknięcie dziewczyny, które go nieco zirytowało. Gdyby nie ona nic by się nie stało, zauważyłby tych oprychów wcześniej i zwiał. Mógł też zwiać kiedy próbowali go złapać, to nie byłby problem, tylko że wtedy się zastanowił. On, Terence Ephraim Alberione - istota tak nieczuła na krzywdę bliźnich zastanowił się nad losem dopiero co spotkanej dziewczyny, która udawała mężczyznę. I jak tutaj nie twierdzić, że kobiety są przyczyną wszelakich nieszczęść. Oto najlepszy tego dowód leżał gdzieś tam w ciemnościach i jęczał! Żeby tego było mało, kiedy on podniósł się i mimo obrzydzenia zaczął na oślep sprawdzać gdzie dokładnie się znajdują nie słyszał, żeby się choć ruszyła! Kobiety! Kiedy nie potrzeba zagadają cię na śmierć, ale liczenie na nich w sytuacjach kryzysowych jest niczym proszenie strusia aby zaczął latać, pomyślał rozgoryczony i prychnął gniewnie nie znajdując na razie wyjścia z sytuacji. Znajdowali się w achterpiku, co wywnioskował po wyjątkowo niskim suficie wskazującym na położenie pomieszczenia pod kokpitem. Przejście do znajdującej się obok ładowni zostało dość niedbale zabite, wystarczająco aby zapach ryb łowionych od czasu do czasu dla niepoznaki przedostawał się do małego pomieszczenia, ale też dostatecznie mocno by człowiek bez narzędzi nie dał rady przedostać się do pozostałych części statku. Zorientowawszy się mniej więcej w swoim położeniu usiadł spokojnie w bliżej nieokreślonej części tej wyjątkowo nieciekawej ładowni i spojrzał na swoją towarzyszkę. Od razu powróciło to niezidentyfikowane uczucie irytacji, jakby sama jej obecność sprawiała, że trudniej mu się myślało. Mimowolnie zaczął szeptać cicho swoje spostrzeżenia, upewniając się niejako, że nic mu nie umyka.
- Zaraz obok jest dość głęboka ładownia, zapewne z przegrodami co wnioskuję po zewnętrznym wyglądzie statku. Jesteśmy w sztucznie oddzielonej części, zbudowanej prawdopodobnie w dokładnie tym celu, dla którego nas tutaj wrzucili. Pod nami i za ścianą przeciwległą do ładowni powinny znajdować się mechanizmy sterowe… - urwał nagle i już zaczął mu się w głowie krystalizować mniej więcej obraz tego co musi zrobić, ale coś mu ciągle umykało. Spojrzał na swoją towarzyszkę i już wiedział co mu za każdym razem nie pasuje - mimowolnie szukał wyjścia dla ich dwójki a nie tylko dla siebie samego. Zmełł w ustach przekleństwo i spróbował jeszcze raz: achterpik, śródokręcie, przegrody, klapa w pokładzie… Ale to wszystko dawało mu zadziwiająco mało wyników, w związku z czym spojrzał tylko gniewnie na dziewczynę, jakby mu nie wiadomo co zrobiła, odwrócił się do niej tyłem, zamknął oczy i starał się robić to, co umiał najlepiej: myśleć.
 
 
     
MG


Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 387
Wysłany: 2015-11-05, 21:03   

Lekko bujało, typowe dla okrętu. Nad nimi słychać było ciężkie odgłosy stąpającej załogi. Najwyraźniej byli to sami mężczyźni. Coś zaskrzypiało, coś plusnęło, coś zaszeleściło. Miejsce, w którym się znajdowali nie było zbyt obszerne, zresztą... cały ten statek nie należało do jednostek zbyt rozbudowanych. Prawdopodobnie była to typowa osada handlowa, która miała na celu wymianę drobnych artykułów, a przynajmniej na taką się stylizowała. Było więc ciasno, wilgotno i ciemno. Niewiele było widać w tych ciemnościach. Z pewnością zaś można było usłyszeć coraz szybsze kroki. Coraz szybsze i coraz bardziej podniosłe głosy. Tym u góry najwyraźniej coraz bardziej się śpieszyło, jednak nie można było rozróżnić słów. Obcy język zwijał się w plątaninę niewyraźnych poleceń i zawołań. Aż w końcu zakołysało. Mocniej. Musiało im się naprawdę śpieszyć.
 
     
Annie Marie Leander
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-29, 20:02   

Nic nie wskazywało na to, że znajdzie się w takim miejscu - zatęchłej dziurze bez wyjścia. To nie tak, że mogła to jakoś przewidzieć, z gwiazd przecież czytać nie umie, ale porwać ją? Jeszcze z dzieckiem? Ich porywacze musieli być niezwykle zdesperowani, albo chodziło im o właśnie takie indywidua jak oni. Na rynku zbytu pewnie nie mieliby niezwykle wysokiej wartości, więc istniało spore prawdopodobieństwo, że zgarnięto ich zupełnie przypadkiem i z ich winy, bo byli nieostrożni. Ewentualnie była to kara boska za ich wybryki, i Ani i chłopca, którego imienia nadal zresztą nie była godna poznać. Oczywiście, wersja z karą boską najbardziej dziewczynie pasowała, bo jako naiwne stworzenie potrzebowała wytłumaczeń takich nietypowych zdarzeń. Najczęściej właśnie doszukiwała się ich w istotach nadludzkich, które to świat zobligował do karania śmiertelników, żeby ludzie się nadmiernie nie rozbestwili. Prosta z niej osoba, toteż nigdy nie zagłębiała się w tłumaczenie zjawisk paranormalnych i nienaturalnych, ale właśnie takie jak ta, w której się znajduje, lubiła zrzucać na bogów. Nie znosi odpowiedzialności i lepiej się czuje, gdy to ktoś inny odpowiedzialny był za nią, niż odwrotnie. Tym razem jednak słabo trafiła, bo jedyną osobą, która mogłaby się nię zająć był mały chłopiec, a przecież powinno być w drugą stronę.


Od czasu do czasu zerkała na chłopca. Niepewnie, z naiwnym błyskiem w oku, że coś jej może powie, ale nie. Mamrotał pod nosem informacje, których nijak nie miała jak wykorzystać, bo zwyczajnie nie wiedziała o czym mówi. Nigdy nie szkoliła się w budowaniu statków, nawet dla siebie samej. Ona znała się na tworzeniu domowego wina i spożywania swoich wytworów, nie na wymyślaniu niezwykle skomplikowanych planów ucieczki. To nie jej działka, a sama też nigdy nie pomyślała, że będzie jej to kiedyś potrzebne. Wolała czytać o różnorakich odmianach kwiatów i ich właściwościach niż wertować strony "Jak uciec ze statku, porady od A do Z". Przełknęła ślinę i podniosła się, plecami uderzając w ścianę mocniej niż zamierzała. Wyprostowała się, uniosła głowę i spojrzała na chłopca:
- I co zamierzasz z tymi informacjami zrobić? - spytała cicho. W jej głosie nie było krzty kpiny, bo to nie czas i miejsce na takie rzeczy. Przeciwnie wręcz, na jej twarzy łatwo było wyczytać zwykłą, ludzką ciekawość i chęć pomocy, wymieszane ze strachem i narastającą paniką. Nie chciała siedzieć bezczynnie i wyjść na kogoś, kto czeka aż go uratują, ale jednocześnie nie zależało jej na udawaniu kogoś, kto się zna na wszystkim. Oczywiście, istniało ryzyko, że chłopiec wcale nie zwraca na nią uwagi, że nie myśli o uciecze dla dwojga, że zwieje sam i pozostawi ją na pastwę losu, ale jednocześnie coś z tyłu głowy mówiło jej, że wcale tak nie jest.

Z chwilowego zamyślenia wyrwało ją nagłe zakołysanie. Udało się jej utrzymać równowagę, ledwo zresztą, a odgłosy kroków nad ich głowami nasilały się z każdą sekundą i nie można było się pozbyć wrażenia, że zbliżają się do nich coraz bardziej.
 
     
Terence Ephraim Alberione


Rodzina: Czwórka przyrodniego rodzeństwa, za którym nie przepada oraz szajka złodzei, której się trzyma z wygody. No i oczywiście Anka.
Wiek: 14 lat.
Znaki szczególne: Heterochromia. Prawe oko ciemnozielone, lewe jasnoniebieskie.
Ekwipunek: Niewielka torba z różnościami, bo nigdy nie wiadomo co się kiedy może przydać oraz mały nóż przytroczony do pasa.
Kontrakt z: Svertigu, czy byłbyś tak uprzejmy i przestał zachowywać sie jak totalny błazen? Charlotte, nalejże tej whiskey, w takich warunkach nie da się pracować na trzeźwo.
Poziom życia: 100%
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 38
Skąd: Znikąd
Wysłany: 2015-12-08, 11:39   
   Multikonta: Behemot


Terence nie wierzył w żadne siły nadprzyrodzone, co więcej, uznawał, że nawet jeśli takowe istnieją nie miałyby najmniejszych powodów się na nim mścić. Nie robił nic złego, wręcz przeciwnie, był niczym Robin Hood - rabował przebrzydłych, rozpaćkanych w swoim bogactwie kapitalistów i wspomagał uboższe dzielnice. Oczywiście, jest to drobne niedopowiedzenie, bo wspomagał głównie lekko zapadający się budynek nazywany przez większość mieszkańców East Endu "Cmentarzyskiem", w którym to Terence pomieszkiwał wraz z resztą złodziejskiej szajki. Mało kto nazwałby ich "biednymi" lub "ubogimi" odnosząc się do czegokolwiek poza moralnością, ale Terence'owi wystarczało, że nie byli bogaci. Mieli co chcieli i kiedy chcieli, ale bogaci w dobra materialne na stałe nie byli, mieszkali w ubogiej dzielnicy, więc dlaczegóż by nie miał kraść dla siebie? Mniejsza o to, teraz miał ważniejsze sprawy na głowie niż rozterki moralne.
Co ciekawe, pogodził sie dość szybko z faktem, że jakas dziwna siła ciągnie jego mysli w kierunku tej młodej kobiety i że nie zdoła wymyślić planu ucieczki dla samego siebie, bo jego umysł zwyczajnie nie chce wspólpracować w tym temacie. Jak raz by sie przydało.
Spojrzał na przestraszoną dziewczynę, ale sam tez słyszal kroki, nie podobało mu się kołysanie statku i doprawdy kończyły mu sie zasoby zimnej krwi w tej sytuacji bez wyjścia. Nie umiał pływać a wszystko wskazywalo na to, że będzie sie musial rzucic na glęboką wodę i to doslownie, jeśli chce uciec. Jego jakiekolwiek plany zostały przerwane w momencie gdy z zupełnie niewiadomych mu przyczyn pojawili sie ludzie, którzy ich tu zamknęli. Ich uśmieszki nie wskazywały na nic dobrego.
Choć wydawało mu się, że trwało to godzinami a w rzeczywistości zapewne tylko parę chwil, poturbowany oparł się o deski i próbował znów zebrać myśli, jednak przychodziło mu to z truem. W trakcie żeglugi zdarzyło się parę rzeczy, których barwne opisy pozwole sobie ominąć, dość że młody Alberione przywiązał się do swej towarzyszki niedoli dość mocno, jakby cały ból zadawany to tu to tam przez ich oprawców przelewał na przywiązanie do niej.
I tak, gdy w końcu dobili do nieznanego mu brzegu, wycieńczony, poturbowany i zatroskany o kobietę w chyba jeszcze gorszym stanie był w stanie zrobić wszystko, by cała ta przygoda dobiegła końca. I gdy patrzył na wycieńczoną, zemdloną Anię, którą najwidoczniej mieli ochotę poturbować jeszcze raz, tak dla samej przyjemności, miarka się przebrała. Mały chłopiec gotów był zaprzedać duszę, byleby uciec z tego piekła, o ile oczywiście znalazłby sie na nią kupiec. A z tego co Terence wiedział, jego słodko-gorzki smak mógł się okazać interesujący.
 
 
     
Mengele
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-23, 19:43   

Lubił spędzać na wodzie wiele czasu. Zdarzało się, że dryfował bez konkretnego celu, wpatrując się w błękitne niebo, a innym razem kusił się na próby złowienia kolacji, choć w rybołówstwie nigdy nie czuł się specjalnie dobry. Dowodził załogą składającą się z rosłych mężczyzn, wydawał rozkazy ważące na czyimś życiu, szkolił rekrutów, obierał kursy, sprzeciwiał się siłom natury… brakowało mu tamtego życia, ale doskonale zdawał sobie sprawę, że zbytnie pogrążanie się we wspomnieniach nie pomoże mu podjąć się kolejnego kroku naprzód, wręcz przeciwnie, zatrzyma się w miejscu i utknie między czymś, co jest jego obecnym celem, a czymś, co kiedyś najbardziej pragnął.
Kiedy dobił do portu, zacumował łódkę i wyskoczył na drewniane deski, które wydawały z siebie charakterystyczne skrzypnięcia pod jego ciężkimi krokami. Spędził na morzu ostatnie kilka godzin, pora najwyższa wrócić na ląd i zająć się przyziemnymi sprawami. Poprawił na sobie poły płaszcza, zaciągnął mocniej gumkę na spiętych w kucyk, czarnych włosach przeczesywanych czule przez morski wiatr dobiegający z horyzontu i skierował się nieśpiesznie przez pomost, przy czym rzucił falującej tafli ostatnie spojrzenie. To niemal zabawne, że dla nich obu woda stanowiła najważniejszą część życia. Różnili się przecież pod tyloma względami, najwyraźniej los postanowił zadrwić z tych różnic i spleść ich drogi na następne kilka wieków.
 
     
Luna Grigori

Wydz. Żniwiarzy

Rodzina: nieznana
Wiek: około 20 lat
Znaki szczególne: oprócz oczu Shinigami, pobladłej cery oraz długich włosów prawie zawsze spiętych? Nic takiego~
Ekwipunek: Kosę Śmierci, mały notes, coś na przekąskę, pióro i książkę historyczną
Kosa śmierci: Granatowe nożyce ogrodowe
Poziom życia: 100%
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 47
Wysłany: 2017-09-24, 19:22   

Praca jak to praca, nie można pozwolić sobie na odrobinę nieuwagi podczas jej wykonywania. A bycie bogiem śmierci wymagało wiele wyrzeczeń. Obowiązki zasypywały żniwiarzy. Luna wręcz tonęła w raportach i wszelkiej niezbędnej dokumentacji. Dokładnie jak w morzu. Pomijając fakt, że oni nie potrzebowali oddychać, Grigori wciąż starała się unikać wody. Zrozumiałym byłby strach przed ogniem. Przeszłość ma swoje demony, których nie w sposób wyeliminować.
Kolejny monotonny dzień. Żniwiarka obserwowała ludzi z dachu jednego z niskich budynków. Cicho zeskoczyła i zmieszała się z pracowitymi ludźmi. Tyle śmierci, tyle pracy. Łatwiej by było, gdyby przydzielono jej partnera. Nie narażałaby aż tak reputacji Instytutu.
Anioł odwrócił się by spojrzeć na morskie fale, a Luna...cóż. Kobieta potknęła się, zapatrzona w jeden punkt. Skutkiem tego wpadła na mężczyznę, który jeszcze kilka sekund wcześniej rozmyślał spokojnie, idąc przez pomost. Odbijając się od jego piersi, upadła i zaczęła gorączkowo szukać okularów, macając podłoże.
- Przepraszam! Cholera...nic nie widzę...
_________________
 
     
Mengele
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-27, 13:59   

Nigdy nie tracił czujności. Słyszał obce kroki dobiegające gdzieś z boku, ale nie brzmiały ani za cicho, ani zbyt pewnie na atak, dlatego przeniósł wzrok z wody na kobietę dopiero, gdy ta na niego wpadła. Zachwiał się, ale nie stracił równowagi. Przez jego twarz przemknął cień dezaprobaty, tak samo jak w chłodnym spojrzeniu, które ulokował w leżącej u stóp personie.
- Śpieszy Ci się dokądś? - Zapytał flegmatycznie, jeszcze przez moment się jej przyglądając. Darował sobie grzecznościową formułkę, bo nie wyglądała na damę z wyższych stref. Właściwie w ogóle nie przypominała damy, była chyba dość młoda.
Zerknął na leżące kawałek dalej okulary, po czym podszedł tam nieśpiesznie i kucnął, by chwycić za oprawki. Uniósł je na wysokość swoich oczu.
- Obawiam się, że zarysowane. - Stwierdził, dostrzegając drobne ślady na szkłach. Xavier często tłukł swoje okulary, na rozmaite sposoby. Czasami po prostu zapominał, że ma je na nosie, dołóżmy do tego wrodzoną nadpobudliwość i mamy multum sytuacji do problemów. Co prawda mógł nadal funkcjonować bez nich, ale upierał się, że to element jego wizerunku i widzi świat z rozmazanymi konturami. Desmond nigdy w to nie wnikał, bo i po co.
- Radzę nie chodzić z głową w chmurach. Mogłaś wpaść do wody. - Dodał bez specjalnego przejęcia, wyciągając ku niej zgubę.
 
     
Wasil

Demoniczny wąż

Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 16
Wysłany: 2017-12-28, 21:43   

Wąż przemieszczał się po mieście głównie nocą. Było to najbardziej dla niego komfortowe, ponieważ w takich wypadkach nie narażał się na pewne spotkanie człowieka. Dnie pozostawało mu więc przeczekać w mało luksusowych kryjówkach, które napotykał na swej drodze. Raz była to wydrążona w kamienicy dziura, innym razem niezbyt przyjemne kanały. Niestety, dawno już pożegnał wygody i zmuszony był to bytowania w warunkach, które nie napawały go entuzjazmem. Wolałby bardziej dostosowane do niego miejsca.
I dopiero gdy zapadał zmrok mógł przemieścić się dalej. Mniej ludzi wówczas znajdowało się na terenach otwartych, a im później tym prawdopodobieństwo spotkania człowieka było mniejsze. Noce były porami gdy ten wielki gad szukał dla siebie bądź nowego lokum, niezadowolony z braku wygód w poprzednim bądź jakiegoś posiłku, który chociaż by nie śmierdział i nie wyglądał na wychudzone zwłoki, jakie nie wystarczyłyby dla niego nawet na jeden łyk, jedno kłapnięcie paszczą.
Zielony pełznął więc wzdłuż portu, trzymając się raczej ubocza. Wielki gad przemieszczający swe wielkie cielsko w pobliżu dróżki oddzielającej port od sąsiednich kamienic musiał być nietypowym widokiem. Ale w oddali kręciło się tylko kilka ludzkich jednostek, słychać było pijackie przyśpiewki, te ludzkie jednostki same ledwo co trzymały się na tych swoich dwóch odnóżach i prawdopodobnie wkrótce również zaczną pełznąć poruszając się w podobny sposób jak gad.
Wasil nigdzie nie musiał się śpieszyć, teren badał spokojnym wzrokiem nie wychwytując jednak niczego przykuwającego jego uwagę w pobliżu. Zwolnił tylko na moment, gdy obok para wron zaczęła chrapliwie skrzeczeć wyrywając sobie nawzajem jakąś kość obgryzioną z mięsa. Za małe to dla niego, zbyt małe, tym się nie naje.
 
     
Flauros
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-28, 23:13   

Noc przykryła już swym płaszczem znużony dziennym zgiełkiem Londyn. Spacer o tak jakże cudownej porze zawsze przynosił Flaurosowi swego rodzaju katharsis, trudno było znaleźć to miasto w równie spokojnym stanie. Wszystko naokoło powoli cichło, to była tylko kwestia czasu nim nawet portowe wymoczki upojone alkoholem również oddadzą się w ramiona snu. Wówczas towarzyszyć mu będzie wyłącznie wiecznie niespokojne morze, nie wypomniawszy o gwiazdach, oraz księżycu. Za dnia znów nie wydarzyło się nic ciekawego, ludzie w dzień, w dzień robią dokładnie to samo. Jak dotąd nie spotkał się z żadnym wyjątkiem od tej reguły, a przynajmniej do tej pory. Szkoda, sądził że stolica wielkiego Imperium Brytyjskiego będzie bardziej interesującym miejscem. Cóż, wychodzi na to że tylko pozornie. Być może powinien za niedługo opuścić to miasto i wybrać się za ocean ku nowemu światowi? Na pewno przemyśli taką możliwość, sporo słyszał o znajdujących się tam państwie. Rozejrzał się naokoło po porcie i ze zdumieniem przetarł oczy, gdy spostrzegł pełznącego węża. Gad był dość okazałym przedstawicielem swego rodzaju, zdecydowaniem największym jakiego było mu dane zobaczyć. Okaz bez zwątpienia nie należał do rodzimej fauny, więc najprawdopodobniej został tu sprowadzony z jakiegoś egzotycznego kraju na życzenie arystokraty, albo ośrodka badawczego. Tak cenny zwierz powinien być pilnowany niczym oczko głowie, dlaczego więc teraz pełza sobie wolno po uliczkach Londynu?
- Hmm... - Mruczał do siebie zdumiony tak niecodziennym widokiem. Zbliżył się lekko, by móc się lepiej mu przyjrzeć.
 
     
Wasil

Demoniczny wąż

Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 16
Wysłany: 2017-12-30, 00:11   

Ludzie zareagowaliby strachem, o ile nie potraktowaliby węża jako wytworu swojej wyobraźni. Zdarzało im się na pewno na ulicy bezpańskie psy, bezdomne koty, szczuty, czasem lisy albo może nawet i zbłąkane gdzieś z lasu dziki, ale tego rodzaju gad w tym miejscu nie mógł się znaleźć przypadkowo. Dla pijaków mógłby być zaledwie elementem ich zabawy po spożyciu dużej ilości alkoholu. Czyż nie nabraliby wówczas odwagi i poszli zmierzyć się z gadem? Źle to by się skończyło, źle... ale teraz byli daleko zbyt zajęci własnym bełkotem, więc Wasil nie musiał się obawiać nagłego zainteresowania swoją osobą. Może i cudza ciekawość nie przeszkadzałaby mu, gdyby nie była natrętna. Być może właśnie to niespodziewane zainteresowanie, które napłynęła zupełnie z innego kierunku zwróciło tak uwagę gada, że zastygł on początkowo w bezruchu. Powoli obrócił łeb w stronę nieznajomej sylwetki, wyciągając nieco wyżej tułów, aby ta istota, ludzka czy też nie, nie była ta przekonana o swojej przewadze nad wężem. Jakby człowiek, ale może nie do końca. Istota inna, chociaż ludzka. Nie potrafił go przypisać do żadnej grupy, bo i żadnego takiego podziału nie dokonywał ogółem.
Pomarańczowe ślepia śledziły nieznajomego utkwione w jego sylwetce. Wyciągnął na moment krótki język, łeb skierował bardziej w jest stronę. Istota się nie bała. Powinien to zdefiniować jako coś dziwnego, bo w tym mieście na tę garstkę ludzkich jednostek z jakimi się zetknął, wszystkie zareagowały dość lękliwie. Nie, nie bał się. Gad cicho syknął, nie wiedział jakie zamiary może mieć ta nieznajoma istota.
 
     
Flauros
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-30, 02:24   

Teraz już nie miał wątpliwości. Właśnie tej nocy znalazł ogromnego węża pełzającego sobie jakby nigdy nic po londyńskich portach. Normalny śmiertelnik pewnie zareagowałby strachem, ale on był demonem. Do tego znudzonym. Być może to spotkanie było mu pisane? Nie był wielkim zwolennikiem teorii głoszącej jakoby wszystko miałoby zależeć od losu, lecz jak te dziwaczne spotkanie inaczej nazwać? Obserwował dalej okazałego gada z narastającą fascynacją. Gdyby tylko to zwierze potrafiło mówić... Co mógłby mu powiedzieć ciekawego? Mógłby wyjaśnić chociażby tajemnicę jego obecności w tym miejscu. Niestety gad chcąc, lub nie chcąc zachowa to wszystko dla siebie. Wąż również wydawał się być poruszony tym spotkaniem, choć najwyraźniej nie podzielał entuzjazmu jaki okazywał demon. Podniósł on nieco wyżej tułów, chcąc zapewne wydać się nieco większym w oczach nieznajomego. Pewnie to była instynktowna reakcja, trudno się nie spodziewać nieufnej podstawy wobec dziwacznej osóbki, która od tak podchodzi do drapieżnika. Zwierzęta często rzucają swym przeciwnikom takie wyznania, a gdy zwietrzą choć odrobinkę słabości nie zawahają się zaatakować. Na całe szczęście nie był zwyczajnym śmiertelnikiem i raczej nie musiał okazywać strachu.
- Chyba sam już zauważyłeś, że nie masz do czynienia ze zwykłym człowiekiem. - Uświadomił gada, jakby ten potrafił rozumieć ludzką mowę. Na jego twarz wkradł się uśmiech.
- A ja miałem szczęście cię tu spotkać. Do prawdy nie widziałem równie wielkiego gada co ty. Skąd jesteś? Może z tych słynnych dżungli Afrykańskich? A może z Indii?
Oh, czy on właśnie próbuje rozmawiać z wężem? Jakże to będzie okrutna ironia losu, jeżeli jakimś cudem konwersacja z gadem okaże się ciekawsza niż całe dnie spędzone wśród ludzi. Choć nie spodziewał się wiele ze strony zwierzęcia, w końcu kieruje się ono instynktem. Równie dobrze może go lada chwila uznać za wroga i zaatakować. Wciąż jednak nie mógł się oprzeć wrażeniu, że jest on inteligentniejszy niż się wydaje. Być może po prostu liczył że tak rzeczywiście będzie.
 
     
Wasil

Demoniczny wąż

Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 16
Wysłany: 2017-12-30, 21:29   

Nieznajomy nadal zachowywał spokój. Podejrzane? Być może. Czemu to nie reagował, nie uciekał, nie wycofywał się z wyrazem strachu na twarzy? Ludzkie jednostki tak nie reagowały. Chociaż
gad nie poddawał ludzi żadnej klasyfikacji, to pewne zachowania u człowieka na jego widok były naturalne. W cyrku wzbudzał zdumienie i zachwyt, podziw wywoływał u dwunożnych gdy mogli go obserwować z bezpiecznego dla siebie miejsca, ale niespodziewane spotkania zawsze wywoływały niepokój. Co tym razem było nie tak? Przeczuwał, że ta jednostka pod jakimś względem musi być wyjątkowa, skoro reaguje akurat w ten sposób. Coś go wyróżnia od innych dwunożnych? Czasem Wasil miał wrażenie, że niektórzy są inni. Wewnętrznie. Tak jakby przypominali ludzi, ale niby nie byli. Nie dało się tego racjonalniej wyjaśnić.
Zwierzę póki co skupiło się na obserwacji. Obiekt nie atakował ani nie uciekał. Wąż uniósł wyżej łeb. Nic, dalej nic.
Istota przemówiła. Wasil z oczywistych przyczyn niewiele z tego zrozumiał, ale znajdowali się w porcie. Miejscu, które temu pełzającemu zwierzęciu kojarzyło się szczególnie. Obejrzał się w kierunku cumujących statków, które tkwiły przy brzegu. Tym czymś go transportowano, to właśnie w taki sposób się tu znalazł. Najwyraźniej te urządzenia służyły ludziom do pokonywania wody. Wątpliwie podchodził do ponownego kontaktu z taką łajbą.
Zainteresowanie gada okrętami szybko minęło. Znów zwrócił łeb w stronę dwunożnej istoty. Cielsko podpełzło bliżej, język wysunął się na moment, gad ten rzadko obawiał się kontaktu z człowiekiem. Ciche syknięcie, ale póki co tylko badał go wzrokiem, na odległość zaledwie wyciągniętej dłoni. Ostatecznie istota nie wydawała się zbyt ruchliwa.
 
     
Flauros
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-31, 15:36   

Wąż nie odpowiedział. W sumie to czego od niego oczekiwał? Może gdyby był bohaterem jakieś baśni to mógłby tak zagadywać do pierwszego lepszego napotkanego zwierzęcia oczekując na odpowiedź. Nieważne jak bardzo by tego chciał, pewnych barier nie da się przeskoczyć. Zwierzę odwróciło na chwilę wzrok i spojrzało na w kierunku zacumowanych łodzi. Nie bez powodu przyciągnęły jego uwagę, pewnie na pokładzie podobnego okrętu przybył do Londynu. Czy to możliwe, że sprytnie wykorzystał nieuwagę ludzi i uciekł ze swego transportera? Mógł też być pasażerem na gapę. Nie mniej w chwili obecnej grasuje po ulicach miejskich, przy czym wydaje się że umiejętnie przystosował się do nowych warunków. Obserwując dalej gada zastanawiał się co teraz począć. Oczywiście sobie z nim nie pogada. Może go spróbować schwytać, ale co z tego wyniknie? Na co mu się przyda fakt posiadania sporych rozmiarów węża? Nie mówiąc o tym, że zwierzęciu mogłoby się to nie spodobać. Nie chce również już odchodzić. Najrozsądniejszym posunięciem będzie zdobycie zaufania jego łuskowatego towarzysza. Zwierzę podpełzło bliżej, zupełnie jakby nie odczuwało strachu. Było tak blisko, że Flauros mógłby sięgnąć po nie ręką. Jednakże próba dotknięcia mogłaby rozjuszyć nieodczuwającego strachu węża, czego raczej nie chciał. Nawet w tej chwili może zaatakować, dlatego demon pozostawał czujny.
- Mam nadzieję, że nie planujesz niczego głupiego, inaczej będę musiał użyć siły. - Oznajmił ostrzegawczo, mimo że wąż nie rozumie jego słów. Podniósł jedną rękę, wyciągając ją delikatnie w stronę węża, obserwując go przy tym bacznie i badając jego reakcję. Był przygotowany na ewentualną próbę ukąszenia, więc powinien móc w odpowiedniej chwili cofnąć rękę do tyłu. Jeżeli gad okaże się agresywny, demon nie będzie mu dłużny i z miłą chęcią wyjaśni mu poprzez czyn z kim właśnie zadarł.
 
     
Wasil

Demoniczny wąż

Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 16
Wysłany: 2018-01-01, 16:26   

Gad był mało rozmowny zarówno w swej ludzkiej jak i mniej ludzkiej postaci. Bo potrafił przybierać formę człowieka, chociaż nie zawsze mu to odpowiadało. Czasem nie zdawał sobie z tego sprawy, a poza tym nie do końca też był świadomy tych przemian. Zwykle orientował się gdy chciał się poruszyć i musiał niejako zmienić sposób operowania swoim ciałem. Nawet gdyby jednak teraz stał się dwunożnym to w żaden sposób nie ułatwiłoby to konwersacji. Nie posługiwał się językiem ludzkim, a rozumiał tyle ile musiał czyli trochę więcej niż nic. Bardziej rozbudowane informacje jednostki przekazywały za pomocą swoich ruchów i to w największym stopniu na tej podstawie, Wasil dokonywał ich oceny. Wiedział jak oszacować niebezpieczeństwo i potrafił dostosować też swoje ruchy, a wąż pomimo braku kończyn potrafił nadzwyczajnie szybko reagować.
Póki co więc Wasil pomimo zmniejszenia dzielącego ich dystansu, skupiał się na reakcjach. Początkowo u tego dwunożnego, specyficznego okazu reakcji żadnej nie było, a to pozwoliło Wasilowi bez większych obaw prowadzić własną obserwację. Nie zbliżał się za bardzo, był mniej więcej na wysokości łokcia demona, przechylając łeb na tyle, żeby sprawdzić jego zarówno z jednej strony jak i drugiej. Wydawało się, że nie ma niczego do ukrycia, normalny dwunożny okaz, przynajmniej w kwestii zewnętrznej postaci.
Wyciągnięcie ręki przez ten okaz, spowodowało, że Wasil cofnął głowę, a jego język na powrót się wysunął. Nie atakował jednak, zaledwie przechylając łbem to w jedną stronę to w drugą. Nie, nie... to nic ciekawego, a ponadto człowiek ten był bez broni. Gad nie reagował więc zbyt impulsywnie, a zaledwie przechylił swój tułów bardziej na drugi bok demona. Zmniejszył przy tym nieznacznie dystans, jego cielsko przesunęło się jeszcze bliże po chłodnej uliczce.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  Fairy Tail Path MagicianBleach OtherWorld

Dragon Ball New Generation RebornVampire Knight


Król LewImage and video hosting by TinyPic

Rainbow RPGVampire Diaries

SnM: Naruto PBF

www.zmiennoksztaltni.wxv.plEclipseover-undertale


On-anime.plProjekt K7 M&A | http://k7.ubf.pl


Styl i grafika zedytowane przez Ciela Phantomhive. Uprasza się o nie kopiowanie.
Kuroshitsuji. Yana Toboso.
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11